2220Y0500154JXT
Mfr.Part #
2220Y0500154JXT
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 2220
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0500154JXT
Knowles Syfer 2220Y0500154JXT
FlexiCap™ 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0500154JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y0500154JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm