2220Y0500153JDT
Mfr.Part #
2220Y0500153JDT
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
2220Y0500153JDT
Knowles Syfer 2220Y0500153JDT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.015muF