2220Y0500153FCR
Mfr.Part #
2220Y0500153FCR
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.015µF
Feature :
Soft Termination
Published :
Datasheets
2220Y0500153FCR
Knowles Syfer 2220Y0500153FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.015muF