2220Y0500124JCR
Mfr.Part #
2220Y0500124JCR
Description
CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 2220
Capacitance :
0.12μF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0500124JCR
Knowles Syfer 2220Y0500124JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.12muF