2220Y0500121KCR
Mfr.Part #
2220Y0500121KCR
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0500121KCR
Knowles Syfer 2220Y0500121KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 120pF