2220Y0500103KFT
Mfr.Part #
2220Y0500103KFT
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y0500103KFT
Knowles Syfer 2220Y0500103KFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 10000pF