2220Y0250563JXR
Mfr.Part #
2220Y0250563JXR
Description
CAP CER 0.056UF 25V X7R 2220
Capacitance :
0.056μF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0250563JXR
Knowles Syfer 2220Y0250563JXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.056muF