2220Y0250475JDR
Mfr.Part #
2220Y0250475JDR
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y0250475JDR
Knowles Syfer 2220Y0250475JDR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 4.7muF