2220Y0250474KDR
Mfr.Part #
2220Y0250474KDR
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y0250474KDR
Knowles Syfer 2220Y0250474KDR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.47muF