2220Y0250473MXR
Mfr.Part #
2220Y0250473MXR
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 2220
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2220Y0250473MXR
Knowles Syfer 2220Y0250473MXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.047muF