2220Y0250472FFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0250472FFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4700pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
2220Y0250472FFR
Knowles Syfer 2220Y0250472FFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 4700pF