2220Y0250471GFT
Mfr.Part #
2220Y0250471GFT
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Surface Mount, MLCC
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0250471GFT
Knowles Syfer 2220Y0250471GFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 470pF