2220Y0250470GCT
Mfr.Part #
2220Y0250470GCT
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Datasheets
2220Y0250470GCT
Knowles Syfer 2220Y0250470GCT
FlexiCap™ 47pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250470GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y0250470GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm