2220Y0250395MXR
Mfr.Part #
2220Y0250395MXR
Description
CAP CER 3.9UF 25V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
3.9μF
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0250395MXR
Knowles Syfer 2220Y0250395MXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 3.9muF