2220Y0250392JFR
Mfr.Part #
2220Y0250392JFR
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Ratings :
Base Product Number :
2220Y
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Failure Rate :
Capacitance :
3900 pF
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
Soft Termination, High Temperature
Product Status :
Active
Datasheets
2220Y0250392JFR
Knowles Syfer 2220Y0250392JFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.197W 5.70mm x 5.00mm C0G NP0 ±5% 3900pF