2220Y0250392FCR
Mfr.Part #
2220Y0250392FCR
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
FlexiCap™
Published :
Datasheets
2220Y0250392FCR
Knowles Syfer 2220Y0250392FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 3900pF