2220Y0250391JCT
Mfr.Part #
2220Y0250391JCT
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
390pF
Datasheets
2220Y0250391JCT
Knowles Syfer 2220Y0250391JCT
FlexiCap™ 390pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250391JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y0250391JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm