2220Y0250390KCR
Mfr.Part #
2220Y0250390KCR
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2220Y0250390KCR
Knowles Syfer 2220Y0250390KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 39pF