2220Y0250334KXR
Mfr.Part #
2220Y0250334KXR
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2220
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0250334KXR
Knowles Syfer 2220Y0250334KXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.33muF