2220Y0250334JXR
Mfr.Part #
2220Y0250334JXR
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y0250334JXR
Knowles Syfer 2220Y0250334JXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.33muF