2220Y0250332GCT
Mfr.Part #
2220Y0250332GCT
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0250332GCT
Knowles Syfer 2220Y0250332GCT
FlexiCap™ 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250332GCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y0250332GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm