2220Y0250332FCT
Mfr.Part #
2220Y0250332FCT
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2220Y0250332FCT
Knowles Syfer 2220Y0250332FCT
FlexiCap™ 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250332FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0250332FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm