2220Y0250331GCT
Mfr.Part #
2220Y0250331GCT
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0250331GCT
Knowles Syfer 2220Y0250331GCT
FlexiCap™ 330pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250331GCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y0250331GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm