2220Y0250330FFT
Mfr.Part #
2220Y0250330FFT
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 2220
Capacitance :
33pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Datasheets
2220Y0250330FFT
Knowles Syfer 2220Y0250330FFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 33pF