2220Y0250274JXT
Mfr.Part #
2220Y0250274JXT
Description
CAP CER 0.27UF 25V X7R 2220
Capacitance :
0.27μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0250274JXT
Knowles Syfer 2220Y0250274JXT
FlexiCap™ 0.27μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0250274JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y0250274JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm