2220Y0250272JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0250272JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
2700pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220Y0250272JCR
Knowles Syfer 2220Y0250272JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 2700pF