2220Y0250270JCR
Mfr.Part #
2220Y0250270JCR
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0250270JCR
Knowles Syfer 2220Y0250270JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 27pF