2220Y0250225MDR
Mfr.Part #
2220Y0250225MDR
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 2220
Capacitance :
2.2μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0250225MDR
Knowles Syfer 2220Y0250225MDR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 2.2muF