2220Y0250224MDT
Mfr.Part #
2220Y0250224MDT
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0250224MDT
Knowles Syfer 2220Y0250224MDT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.22muF