2220Y0250223JFR
Mfr.Part #
2220Y0250223JFR
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220Y0250223JFR
Knowles Syfer 2220Y0250223JFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 0.022muF