2220Y0250223FFR
Mfr.Part #
2220Y0250223FFR
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y0250223FFR
Knowles Syfer 2220Y0250223FFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 0.022muF