2220Y0250184GCR
Mfr.Part #
2220Y0250184GCR
Description
CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 2220
Capacitance :
0.18µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0250184GCR
Knowles Syfer 2220Y0250184GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.18muF