2220Y0250121KCR
Mfr.Part #
2220Y0250121KCR
Description
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0250121KCR
Knowles Syfer 2220Y0250121KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 120pF