2220Y0250105MXR
Mfr.Part #
2220Y0250105MXR
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y0250105MXR
Knowles Syfer 2220Y0250105MXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 1muF