2220Y0250104KCR
Mfr.Part #
2220Y0250104KCR
Description
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y0250104KCR
Knowles Syfer 2220Y0250104KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 0.1muF