2220Y0250103FCR
Mfr.Part #
2220Y0250103FCR
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10000pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0250103FCR
Knowles Syfer 2220Y0250103FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF