2220Y0250101FFT
Mfr.Part #
2220Y0250101FFT
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
100pF
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0250101FFT
Knowles Syfer 2220Y0250101FFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 100pF