2220Y0160823KFR
Mfr.Part #
2220Y0160823KFR
Description
CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
2220Y0160823KFR
Knowles Syfer 2220Y0160823KFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 0.082muF