2220Y0160821KCT
Mfr.Part #
2220Y0160821KCT
Description
CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0160821KCT
Knowles Syfer 2220Y0160821KCT
FlexiCap™ 820pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160821KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y0160821KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm