2220Y0160680KCR
Mfr.Part #
2220Y0160680KCR
Description
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 2220
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0160680KCR
Knowles Syfer 2220Y0160680KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 68pF