2220Y0160562KCT
Mfr.Part #
2220Y0160562KCT
Description
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0160562KCT
Knowles Syfer 2220Y0160562KCT
FlexiCap™ 5600pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160562KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y0160562KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm