2220Y0160562GCR
Mfr.Part #
2220Y0160562GCR
Description
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
5600pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220Y0160562GCR
Knowles Syfer 2220Y0160562GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 5600pF