2220Y0160561JFT
Mfr.Part #
2220Y0160561JFT
Description
CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0160561JFT
Knowles Syfer 2220Y0160561JFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 560pF