2220Y0160470GFR
Mfr.Part #
2220Y0160470GFR
Description
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
47pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220Y0160470GFR
Knowles Syfer 2220Y0160470GFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 47pF