2220Y0160393MDT
Mfr.Part #
2220Y0160393MDT
Description
CAP CER 0.039UF 16V X7R 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
2220Y0160393MDT
Knowles Syfer 2220Y0160393MDT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.039muF