2220Y0160393JCR
Mfr.Part #
2220Y0160393JCR
Description
CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±5%
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0160393JCR
Knowles Syfer 2220Y0160393JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.039muF