2220Y0160392FCT
Mfr.Part #
2220Y0160392FCT
Description
CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0160392FCT
Knowles Syfer 2220Y0160392FCT
FlexiCap™ 3900pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160392FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y0160392FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm