2220Y0160333KXT
Mfr.Part #
2220Y0160333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220Y0160333KXT
Knowles Syfer 2220Y0160333KXT
FlexiCap™ 0.033μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160333KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y0160333KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm