2220Y0160333JFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0160333JFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.033µF
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2220Y0160333JFT
Knowles Syfer 2220Y0160333JFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 0.033muF