2220Y0160331GFT
Mfr.Part #
2220Y0160331GFT
Description
CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0160331GFT
Knowles Syfer 2220Y0160331GFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 330pF